Erasmus egyéni 6

Feltöltve: 2022. április 27.

Szűcsné Martin Erika, Dublin, Írország

Kreativitás és innováció a tanításban:

„Classroom Management Solutions for Teachers: New Methodologies, Effective

Motivation, Cooperation and Evaluation Strategies”

„Integrating Creativity and Innovation into Teaching”

Augusztusban Erasmus+ pályázatnak köszönhetően 2 egyhetes továbbképzésen vettem részt Dublinban, az Europass Teacher Academy szervezésében. A „Classroom Management Solutions for Teachers: New Methodologies, Effective Motivation, Cooperation and Evaluation Strategies”, valamint az „Integrating Creativity and Innovation into Teaching” kurzusokon nyolc másik ország pedagógusaival tanultam együtt. A két kurzus jól kiegészítette egymást. Az első új módszerek megismertetését, a hatékony motivációt, a modern értékelést, a tanulók együttműködésének erősítését helyezte a középpontba, a második a kreativitást, az innovációt, valamint olyan applikációkat és programokat, amiket a jelenléti és az online oktatás során egyaránt használhatunk. Mindkét kurzus fő eleme a tanuló központú oktatás volt, amit a résztvevők „diákként” is megtapasztaltak. Oktatóink röviden ismertettek egy-egy új módszert, programot, majd szemlélőként nézték, ahogy mi-diákok- kitaláljuk, hogyan fogjuk ezt hasznosítani, majd átadjuk az ehhez kapcsolódó jó gyakorlatainkat. Az egymástól tanulás, az együttműködés hatotta át óráinkat, a megszokott tanórai keretből kiléptünk, volt olyan óra is, amit a Nemzeti Galériában tartottunk meg, mivel aznap épp a művészet tanórai használata volt az anyag. A 60 órás képzésen túl lehetőségem volt arra is, hogy az intézmény szervezésében -idegenvezetővel- vehessek részt kirándulásokon, valamint a csoporttársakkal együtt is sok szép helyet látogattunk meg a szabadidős sávban. Így a két hét alatt fejlődött módszertanom, kulturális ismereteim bővültek nem csupán Írországról, de a résztvevő kollégák országairól is, nyelvi tudásom megújult. Nagyon jó volt a csoportunk, így több résztvevővel is kapcsolatban maradtunk, olyan munkakapcsolat kialakításán dolgozunk, amibe diákjainkat is be tudjuk majd vonni. Remélem, a megszerzett tudásomat a tanulók is hasznosnak találják majd a mindennapi munkám során.

Egyéni beszámoló

pek