A föld legvégéig mindenkinek eszébe jut az ÚR, és megtérnek hozzá... (Zsolt 22,28)

Feltöltve: 2023. október 25.
Rovat:

A föld legvégéig mindenkinek eszébe jut az ÚR, és megtérnek hozzá... (Zsolt 22,28)

Hasonló a mennyek országa a kovászhoz, amelyet vesz az asszony, belekever három mérce lisztbe, míg végül az egész megkel.

Mi is az a kovász? A kovász nem más, mint egy erjesztett tészta, mely liszt és víz elegyéből áll össze és szabad levegőn erjedésnek indul. Ezt teszik a kenyértésztába. A kovász készítéséhez megfelelő körülmények és türelem szükséges, de megéri a fáradságot, mert kenyerünk ízletesebb, tartósabb és tömörebb lesz. Hogyan használják? Elég egy kicsi belőle a tésztához és az egész mennyiséget megkeleszti. Ma igénkben a kovász azt jelzi, hogyha Isten Igéjét a szívünkbe engedjük, akkor idővel teljesen átformál bennünket. Először csak a szívünkben érezhető, de ez a hatás idővel a cselekedeteinkben is meg fog látszani és et a környezetünk is észre fogja venni.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram