A jó cselekvésében pedig ne fáradjunk el,...

Feltöltve: 2023. február 6.
Rovat:

Csalárdabb a szív mindennél, javíthatatlan; ki tudná kiismerni?! Én, az ÚR vagyok a szívek ismerője, a vesék vizsgálója, mindenkivel úgy bánok, ahogyan élete és tetteinek gyümölcse szerint megérdemli. (Jer 17,9-10)

A jó cselekvésében pedig ne fáradjunk el, mert a maga idejében aratunk majd, ha meg nem lankadunk. (Gal 6,9)

Isten a „szívek ismerője”, Ő tudja mi lakozik benne. Biztosan mindenki ismeri a Farizeus és a vámszedő történetét. Megismerünk belőle két embert. Az egyik egy írástudó aki ragaszkodik a törvények betartásához, a szerint cselekszik, az emberek jónak tartják őket. A másik egy vámszedő, akit a munkája miatt csalónak, bűnösnek tartanak. Az emberek a külsőségek alapján ítélik meg őket (Mi is gyakran esünk ebbe a hibába. Aszerint döntünk, hogy milyen autója, háza, munkája van valakinek), de Isten látja mi van a szívükben, látja hibáink és látja jóságunk is. Ő eszerint ítél.

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram