A kívánság egy gondolat, egy érzés...

Feltöltve: 2022. október 17.
Rovat:

Ne kívánd felebarátod feleségét… (5Móz 5,21)

Ez a szeretet pedig azt jelenti, hogy az ő parancsolatai szerint élünk… (2Jn 6)

A kívánság egy gondolat, egy érzés, amit senki nem lát. Ha azt gondolom, hogy milyen remek, szép tolltartója, ceruzája van az osztálytársamnak, nekem is kell egy olyan, ez nem rossz, de ha azt gondolom, hogy nekem pontosan az kell, ami a másiké, akkor ez a kívánság rosszirányba terelhet és előbb, utóbb rossz cselekedetre sarkal, bűnbe sodor. Tehát nem a kívánsággal van baj, hanem azzal, hogy mi a motivációja. Jézus azt mondta: „Szeresd felebarátodat, mint magadat”, vagyis az önmagam szeretése, a saját kívánságaim teljesülése nem írhatja felül a másik megkárosítását, tiszteletét. Még gondolatban sem. Erről szól a 10. parancsolat.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram