A mi Istenünk a mennyben van, megalkotott mindent, amit akart!...

Feltöltve: 2023. március 13.
Rovat:

Miért mondanák a pogányok: Hol van az ő Istenük? A mi Istenünk a mennyben van, megalkotott mindent, amit akart! (Zsolt 115,2-3)

A tudatlanság időszakait ugyan elnézte Isten, de most azt hirdeti az embereknek, hogy mindenki mindenütt térjen meg. (ApCsel 17,30)

A Zsoltár írója pogányok kérdését tesz fel „Hol van az ő Istenük?” Ez a kérdés nem csak a zsoltár írójának korában fordult elő, ma is feltesszük ezt a kérdést ha valami fáj, ha úgy érezzük egyedül vagyunk a nehézségeinkkel: Merre van ilyenkor Isten, Miért nem segít? Ilyenkor a hiányainkra, félelmeinkre gondolunk. Saját magunkat látjuk csupán. De ha tekintetünket felemeljünk, kicsit hagyjuk, hogy a teremtett Világ szépsége eljusson a szívünkig, hagyjuk, hogy az Isteni szeretett nap mint nap ránk találjon, akkor elfogjuk tudni mondani, hogy Ő velünk van mindig, mindenütt.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram