A mi Urunk hosszútűrését pedig üdvösnek tartsátok…

Feltöltve: 2023. június 9.
Rovat:

Istened, az ÚR áldásra fordította számodra az átkot, mert szeret téged Istened, az ÚR. (5Móz 23,6b)

A mi Urunk hosszútűrését pedig üdvösnek tartsátok... (2Pt 3,15)

Amikor Izráel népe a Jordánon túl Moáb síkságán letáboroztak, Bálák Moáb királya elhatározta, hogy átkot küld rájuk ezzel törve meg őket. Ezért küldöttséget menesztett Bálámhoz, a jóshoz, hogy kérjék meg átkozza meg az izraeli népet. Bálám el is indult szamara hátán, engedelmeskedve a király hívó parancsának. De egy szorosban a szamár egyszer csak megállt és ő hiába noszogatta, ütlegelte szegény állat nem volt hajlandó tovább menni. Mégpedig azért nem, mert Úr angyala állta útjukat akit Bálám nem , de a szamara látott. Végül az angyal megmutatkozott Bálámnak is és megparancsolta, hogy a király kérésének megfelelően menjen el az izraei táborba, de az átok helyett azt mondta amit Isten mondott neki. Vagyis Isten az átkot áldássá változtatta, segített népének. Ő ma is így segít nekünk, a nehézségeinkben, velünk és mellettünk van, szeretete örökre megmarad és ez számunkra örömhír.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram