A rád bízott drága kincset őrizd meg...

Feltöltve: 2023. január 17.
Rovat:

Szívembe zártam beszédedet, hogy ne vétkezzem ellened. (Zsolt 119,11)

A rád bízott drága kincset őrizd meg a bennünk lakozó Szentlélek által. (2Tim 1,14)

A 119-ig Zsoltár írója azt írta : „Szívembe zártam beszédedet, hogy ne vétkezzem ellened”. Beszédet a szívbe zárni? Mit jelenthet? Ha anya, apa, vagy akár a tanárod is mond neked valamit, hogy segítsen az élet bonyolult helyzeteiben és te ezt a tanácsot elraktározod magadban, igyekszel a szerint cselekedni, akkor sok bajtól megóvnak. Nem csak akkor amikor elhagoznak, hanem az életed későbbi szakaszaiban. is. Viszont, ha kamasz módjára ellenkezel és csak akkor is megpróbálod az ellenkezőjét tenni, akkor többnyire bajt hozol a fejedre, vagy vitát, veszekedést gerjesztesz. Pontosan így van ez Isten igéjével is, ha igyekszem a szerint élni, akkor sok bajtól, gondtól megóvnak.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram