„A tökéletes szépségű Sionon ragyogva jelenik meg Isten. Jön a mi Istenünk, nem hallgat.” (Zsolt 50,2–3a)

Feltöltve: 2024. május 7.
Rovat:

„A tökéletes szépségű Sionon ragyogva jelenik meg Isten. Jön a mi Istenünk, nem hallgat.” (Zsolt 50,2–3a)

„Az írástudó ezt mondta neki [Jézusnak]: Úgy van, Mester, helyesen mondtad, hogy egy Isten van, és rajta kívül nincsen más.” (Mk 12,32)

A zsidó népnek többszáz parancsolata volt, melyek irányították életüket, ezért szükség volt a parancsolatok fontoságuk szerint. Jézus az első és legfontosabb parancsként Isten teljes szeretetét jelöli meg. Ez az alapja mindennek, hogyan viselkedünk, hogyan fordulunk a mások felé. A mi életünk mennyire kötődik ehhez a felhíváshoz? Valóban ez a legfontosabb parancsolat a számunkra, vagy inkább a feladatok melyeket el kell végezni, emberek akikkel kapcsolatban kell lennem? Ha válasz igen, akkor viszont marad az a kérdés, hogy ezek valóban gazdaggá, sikeressé és boldoggá tesznek? Gondoljuk csak végig és ha szükséges változtass! Fogadd be Istent a szívedbe!

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram