Abban nyilvánult meg Isten irántunk való szeretete,...

Feltöltve: 2024. június 18.
Rovat:

„Eléjük tártam rendelkezéseimet, és megismertettem velük törvényeimet, hogy aki teljesíti azokat, életet nyerjen általuk.” (Ez 20,11)

„Abban nyilvánult meg Isten irántunk való szeretete, hogy egyszülött Fiát küldte el Isten a világba, hogy éljünk őáltala.” (1Jn 4,9)

Végre! Utolsó nap a suliban…. Tudom mindig erre a pillanatra vársz attól kezdve, hogy a tanévnyitón igazgató bácsi azt mondja, hogy a tanévet megnyitom. Vakáció. A táblákon, színes betűkkel olvasható ez a felirat. A vakáció latin eredetű szó. Érdekessége, hogy jelentése nem nyári szünet, sem szabadság. A vacatio szó jelentése üresség, hiány. A vakáció az amikor hirtelen valami megváltozik, a napi rutin, hogy felkelek és suliba megyek, hirtelen valami más lesz. Keletkezik egy űr és attól függően, hogy ezt mivel töltöd meg, lesz a nyarad jó vagy kevésbé jó. Isten Igéje azt mondja: „egyszülött Fiát küldte el Isten a világba, hogy éljünk őáltala”, hogy ne legyen üresség bennünk, ez a szeretet töltse meg a szívünket a nyáron is.

Kívánom, hogy legyen a nyarad szabad és ebben a szabadságban legalább néha legyen időd semmit sem tenni, ebben a semmiben pedig Istenre lelni, meghallani, merre vezet, Igéjében, mit súg neked. Töltsd fel szíved szeretettel, így legyen a vakáció tele és nem üres. Istentől megáldott vakációt kívánok mindenkinek

Áldjon meg téged az ÚR, és őrizzen meg téged! Ragyogtassa rád orcáját az ÚR, és könyörüljön rajtad! Fordítsa feléd orcáját az ÚR, és adjon neked békességet! Ámen

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram