„Akik tanácsukkal békére intenek, azok szívében öröm [van].” (Péld 12,20b)

Feltöltve: 2024. június 11.

„Akik tanácsukkal békére intenek, azok szívében öröm [van].” (Péld 12,20b)

„Ha lehetséges, amennyire tőletek telik, éljetek minden emberrel békességben.” (Róm 12,18)

Pál apostol a mindennapi élethez nyújt útmutatást a mai igénkben: ha lehetséges, amennyire tőlünk telik próbáljunk meg békességben élni egymással. Ha lehetséges. Mert vannak emberek akikkel nem lehet, akiknek semmi nem jó. Bármi teszel nem tudsz nekik jót tenni. Folyton, vita, veszekedés lesz a vége. Velük egyszerűen nem lehet békességben élni, mert mások reakcióit nem tudom befolyásolni, de saját magam igen, azért mondja azt, hogy amennyire tőletek telik, amennyire rajtatok múlik. De miért is akarja Isten, hogy békességben éljünk egymással? Azért mert az, hogy milyen viszonyban vagyunk a környezetünkre kihat az egész életünkre, az Istennel való kapcsolatunkra is. Mert ha folyamatosan konfliktusok, viszályok vesznek körbe az előbb utóbb a saját boldogságunkra is hatással lesz, hiszen egy érzelmileg rendben lévő ember képtelen úgy élni, hogy kívülről a szeretetnélküli békétlenség az úr belülről pedig önmagával és Istenével békés kapcsolatban legyen.

Ezért  „Ha lehetséges, amennyire tőletek telik, éljetek minden emberrel békességben”

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram