Állhatatos Isten ő, aki hűségesen megtartja szövetségét...

Feltöltve: 2022. október 27.

Tudd meg tehát, hogy a te Istened, az Úr az Isten. Állhatatos Isten ő, aki hűségesen megtartja szövetségét ezer nemzedéken át azokkal, akik szeretik őt, és megtartják parancsolatait. (5Móz 7,9)

A reménység hitvallásához szilárdan ragaszkodjunk, mert hű az, aki ígéretet tett. (Zsid 10,23b)

Istennel való kapcsolatunk egyedi, hiszen mindnyájan mások vagyunk, de mégis, ha ezeket a kapcsolatokat összehasonlítanánk, rájönnénk, hogy sok bennük a hasonlóság. Például az, hogy mennyi mindent tett már értünk, akkor is, amikor mi éppen eltávolodtunk tőle, Ő akkor is szeretettel vesz körbe és ez a szeretet ebben a hozzád való ragaszkodásában, hűségben jelenik meg. Mint a szüleid, amikor duzzogva elvonulsz és valamiért dühös vagy, úgy érzed minden és mindenki ellened van. Ők akkor is szeretnek, akkor is neked akarnak jót.