„Állhatatossággal fussuk meg az előttünk levő pályát. Nézzünk fel Jézusra, a hit szerzőjére és beteljesítőjére […].” (Zsid 12,1b–2a)

Feltöltve: 2024. február 8.
Rovat:

„Jó csendben várni az Úr szabadítására.” (JSir 3,26)

„Állhatatossággal fussuk meg az előttünk levő pályát. Nézzünk fel Jézusra, a hit szerzőjére és beteljesítőjére […].” (Zsid 12,1b–2a)

Mai Újszövetségi igénk Pál apostol Zsidókhoz írott levelének tizenkettedik fejezetéből származik. Az ezt megelőző fejezetben az apostol felsorolja az Ószövetségből ismert embereket, akik mindig, minden körülmény között ragaszkodtak Istenhez, feltétel nélkül bíztak benne és ígéreteiben. Ábrahám, Izsák, Jákób, Mózes, Dávid. Rájuk példaként tekintve járjuk mi is életünk útját. De ez az út sokszor nem könnyű, meg-megrogyik az ember lába, ezért mondja az apostol: „nézzünk fel Jézusra” Ő a végső példa, a minta, aki erőt is ad az Ő követéséhez, nem fáradunk el, nem adjuk fel az utat. Vele elérhetjük a legnagyobb álmainkat is.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram