Ami igaz, ami tisztességes, ami igazságos, ami tiszta,...

Feltöltve: 2022. december 7.
Rovat:

Jaj azoknak, akik ... vesztegetésért igaznak mondják ki a bűnöst, de az igazaknak elvitatják az igazát. (Ézs 5,22-23)

Ami igaz, ami tisztességes, ami igazságos, ami tiszta, ami szeretetre méltó, ami jó hírű, ha valami nemes és dicséretes, azt vegyétek figyelembe! (Fil 4,8)

Olyan világban élünk, ahol sok minden bizonytalan, megkérdőjeleződnek alapvető értékek, és mindenki mindenhol mondhatja a véleményét. Mire figyeljünk igazán egy ilyen világban? Vannak- e, olyan igaz és örökkévaló dolgok, amelyekhez igazodhatunk? Nyugodt szívvel mondhatjuk van, van kit figyelembe vennünk, van kibe kapaszkodnunk; akiben bízva nem szégyenülhetünk meg: Jézus Krisztus az. Az amit ő hirdet, tanít. Igazság, igazságosság, tisztaság, tisztesség, nemesség, kedvesség, becsületesség. Ezek az értékek, kortól, nemtől, kultúrától, vallástól függetlenül érvényes értékek. Ezekhez kell igazodnunk.

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram