Ámósz ezt mondta: „Ó, Uram, Uram! Bocsáss meg!...

Feltöltve: 2024. április 15.
Rovat:

Ámósz ezt mondta: „Ó, Uram, Uram! Bocsáss meg! Mi lesz így Jákóbbal, hiszen oly kicsiny? Megbánta ezt az Úr: Nem történik meg! – mondta az Úr.” (Ám 7,2b–3)

Jézus így szólt: „Simon, Simon, íme, a Sátán kikért titeket, hogy megrostáljon, mint a búzát, de én könyörögtem érted, hogy el ne fogyatkozzék a hited […].” (Lk 22,31–32a)

„Simon, Simon, íme, a Sátán kikért titeket,” Ezt a mondatot Jézus Péternek mondja, de akár mondhatná nekem, vagy neked, hiszen bennünket is ér kísértés és mint ahogyan Péter hite is meggyengül ez velünk is előfordul. Jézus könyörög, imádkozik érte és értünk, hogy mindenkor legyen elég erős a hitünk, ne hulljunk ki a rostán, hanem mindig helyes döntéseket tudjunk hozni megmaradva Jézus nyomában.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram