Arra törekedjünk tehát, ami a békességet és az épülést szolgálja.

Feltöltve: 2023. szeptember 6.
Rovat:

Mondjatok igazat egymásnak! Hozzatok igaz és békét szerző ítéletet kapuitokban! (Zak 8,16)

Arra törekedjünk tehát, ami a békességet és az épülést szolgálja. (Róm 14,19)

Az embernek vannak jó ötletei, gondolatai az iskolában, a munkahelyen, sőt otthon is. De az ötletekkel nem mindig értenek egyet a társaink, tanáraink, kollegáink, szüleink. Számtalanszor vita, veszekedés keletkezik belőle. Ezért is hívja fel Pál apostol a figyelmünket, hogy mindig békességre törekedjünk, az épülésre és ne a rombolásra. Ilyenkor inkább érdemes ötleteinket átgondolni esetleg másokkal is megbeszélni, nehogy ártsunk vele (például, megszakítunk egy kapcsolatot egy ostoba a feszültség miatt).

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram