„Az én Istenem fénysugarat küld nekem a sötétbe.” (Zsolt 18,29b)

Feltöltve: 2024. április 16.
Rovat:

„Az én Istenem fénysugarat küld nekem a sötétbe.” (Zsolt 18,29b)

„Istenünk könyörülő irgalmáért, amellyel meglátogat minket a felkelő nap a magasságból, hogy világítson azoknak, akik sötétségben és a halál árnyékában lakoznak, hogy lábunkat a békesség útjára igazítsa.” (Lk 1,78–79)

Zakariás, mert nem hitt az Úr angyalának megnémult, nem tudott beszélni Amikor Keresztelő János megszületett, és Zakariás az Istentől rendelt nevet adta a gyermeknek, elmúlt a némasága. „megnyílt Zakariás szája, megoldódott a nyelve, beszélni kezdett, és áldotta az Istent” Lukács evangéliumából származó igénk ekkor hangzik el, ekkor mondja el az örömhírt, Isten ígéretet számunkra, vagyis mint ahogyan a felkelő nap fénye áttöri a sötétséget, úgy jön el életünkbe Jézus megújítva, megváltoztatva bennünket, téged, engem… Adjunk hálát ezért!

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram