Az Ige testté lett, közöttünk lakott, és láttuk az ő dicsőségét...

Feltöltve: 2023. december 6.
Rovat:

Letelnek a gyászod napjai. (Ézs 60,20)

Az Ige testté lett, közöttünk lakott, és láttuk az ő dicsőségét mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét, telve kegyelemmel és igazsággal. (Jn 1,4)

János evangéliumából idézett Újszövetségi igénk, különleges dolgot tudat velünk: Isten – a felfoghatatlan, láthatatlan – testté lett, vagyis megszületett Jézus. Jézus mindaz, amit Isten közölni, tudatni akart az emberrel. Jézus az Ő határtalan szeretete az ember iránt. Ez a Karácsony üzenete. Ezt az üzenetet kell tovább adni, hogy ez a szeretet eljusson minden ember szívéhez, beragyogva az otthonokat, reménységet, vigaszt adva mindenkinek.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram