Az ÚR […] eljön, hogy ítélkezzék a földön...

Feltöltve: 2023. február 27.
Rovat:

Az ÚR [...] eljön, hogy ítélkezzék a földön. Igazságosan ítéli a világot, pártatlanul a népeket. (Zsolt 98,9)

Ki ne félne téged, Urunk, és ki ne dicsőítené a te nevedet, hiszen egyedül te vagy szent: mert a népek eljönnek mind, és leborulnak előtted, mert nyilvánvalóvá lettek igazságos ítéleteid. (Jel 15,4)

Ítélet. Ez a szó általában büntetést sejtet. Ha isteni ítéletről beszélünk, akkor különösen az az érzésünk, hogy tettünk valami rosszat és ennek következményei lesznek. Igazságos ítélet. Ez már kicsit megnyugtatóbban hangzik. Hiszen ha belegondolsz, hányan ítélnek igazságtalanul. Még tenned sem kell semmit és a közösség már ítélkezik, döntést hoz rólad. Isten viszont igazságosan és különleges módon ítél. Különleges módon, hiszen Jézus magára vette az ember bűneinek büntetését. A kérdés csupán annyi, tudunk-e ezzel a különleges ajándékkal élni és hálásak lenni érte.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram