Az Úr előtt nincs akadály...

Feltöltve: 2022. november 10.
Rovat:

Az Úr előtt nincs akadály: akár sok, akár kevés ember által szerezhet szabadulást. (1Sám 14,6)

Ne veszítsétek el tehát bizalmatokat, amelynek nagy jutalma van. (Zsid 10,35)

Bizalom egy nagyon törékeny dolog. Amikor egy gyermek megszületik hatalmas bizalommal jön a világra, tudja, ha sír felveszik, enni adnak neki, tisztába teszik. Viszont ha ez nem így történik, sokáig hagyják sírni, akkor ez a bizalom szép fokozatosan összetörik, elmúlik. Ha elmondasz egy bizalmas dolgot a barátodnak, barátnődnek és az kikotyogja a többieknek, legközelebb már kevésbé bízol meg benne, mert csalódsz benne. Bízhatunk egyáltalán valakiben? Kockázatosnak tűnik, sebezhetőnek érezzük magunkat. A mai igénk: „Ne veszítsétek el tehát bizalmatokat, amelynek nagy jutalma van” arra tanít, hogy bármi is történjen velem, erősen bízzak Istenben, mert ő nem csap be, megtartja ígéreteit és ezt többezerszer be is bizonyította, tehát bátran hihetek neki, hihetek benne.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram