Az Úr igazságot szolgáltat...

Feltöltve: 2022. október 4.
Rovat:

[Az Úr] igazságot szolgáltat az árvának és az özvegynek, szereti a jövevényt, kenyeret és ruhát ad neki. Szeressétek hát a jövevényt… (5Móz 10,18-19)

Jövevény voltam, és befogadtatok. (Mt 25,35)

Amikor új diák érkezik a közösségünkben többféleképpen szoktunk reagálni. Jó esetben azonnal befogadjuk, segítünk neki, a rosszabb esetben nem, sőt szinte ki is közösítik őt a már régebben odajárók. Jézusról tudjuk, hogy minden gyengéhez, beteghez, egyedülállóhoz, a kicsit is kirekesztetthez milyen nagy segítő szándékkal fordul, példát mutatva ezzel nekünk arra, hogyan bánjunk a másik emberrel, hogyan forduljunk szeretettel felé. Nyitottak vagyunk-e, befogadók, segítőkészek akkor is, ha az a másik nem rokonszenves, vagy éppen zavar? Te hogyan viszonyulsz a másikhoz?

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram