„Az Úr megőriz téged minden bajtól, megőrzi életedet.” (Zsolt 121,7)

Feltöltve: 2024. március 6.
Rovat:

„Az Úr megőriz téged minden bajtól, megőrzi életedet.” (Zsolt 121,7)

Jézus így imádkozott: „Nem azt kérem, hogy vedd ki őket a világból, hanem hogy őrizd meg őket a gonosztól.” (Jn 17,15)

Jézus imádkozik. De ez az ima amelyből mai újszövetségi igénk származik egy különleges imádság. Ez az elfogatása elött az utolsó vacsorán hangzik el, az evangéliumból úgy ismerjük, mint Jézus főpapi imája. Jézus kér, nem magának, hanem nekünk, értünk imádkozik, azokért akik hisznek Benne. Nem azt kéri, hogy ebből a zavargó Világból emeljen ki, nem azt kéri, hogy a nehézségeinktől mentsen meg, hanem azt, hogy mentsen meg a gonosztól, őrizzen meg azoktól a dolgoktól mik eltávolítanak bennünket Istentől az életünk alapjától és forrásától. Nélküle nem lenne erőnk a mindennapos harcokhoz, pedig nekünk Isten gyermekeként ebben a világban van a helyünk, itt kell helytállnunk.

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram