Az ÚR pedig színről színre beszélt Mózessel, ahogy az egyik ember beszél a másikkal. (2Móz 33,11a)

Feltöltve: 2023. október 20.
Rovat:

Az ÚR pedig színről színre beszélt Mózessel, ahogy az egyik ember beszél a másikkal. (2Móz 33,11a)

Jézus mondja: Többé nem mondalak titeket szolgáknak, mert a szolga nem tudja, mit tesz az ura. Titeket azonban barátaimnak mondalak, mert mindazt, amit hallottam az én Atyámtól, tudtul adtam nektek. (Jn 15,15)

Isten úgy beszél Mózessel, mint ember az emberrel. Istennel úgy beszélni, mint egy baráttal, ahol nincsenek tabutémák, nincsenek korlátok, mindent elmondhatunk, mindent megkérdezhetünk. Ez lehetséges. Hogyan? Szakadj ki a pörgő, szaladó világból, csöndesedj el, kezdj el imádkozni, kezdj el beszélni Hozzá, kezdj el beszélgetni Vele, mint ahogyan azt a legjobb barátoddal tennéd, ahol nem a szavak számítanak, hanem az őszinteség.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram