Az Úrhoz folyamodtam, és ő meghallgatott...

Feltöltve: 2022. december 21.
Rovat:

Az Úrhoz folyamodtam, és ő meghallgatott, megmentett mindattól, amitől rettegtem. (Zsolt 34,5)

De az angyal így szólt hozzá: Ne félj, Zakariás, meghallgatásra talált a te könyörgésed… (Lk 1,13)

Félünk. Igen sok mindentől félünk. Félünk egy dolgozattól, egy felelettől, attól, hogy nem vagyok elég jó, nem felelek meg másoknak, vagy félünk a kutyától, a villámlástól és még a végtelenségig sorolhatnám mennyi mindentől. Ilyenkor legszívesebben elbújnánk néha fizikálisan például a szekrénybe, vagy csak érzelmileg vonulunk vissza odunkba, befelé fordulunk, elrejtjük a szívünk. Ezek természetes emberi reakciók a félelemre, Isten is jól ismeri ezeket és nem is kéri, hogy ne búj el a félelmeid elől, csupán arra kér, Ő legyen a búvóhelyed, mert Ő mindig meghallgat bátorítást ad és megóv.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram