Bizony igazságos volt az ÚR, a mi Istenünk, bármit is cselekedett…

Feltöltve: 2023. május 26.
Rovat:

Bizony igazságos volt az ÚR, a mi Istenünk, bármit is cselekedett... (Dán 9,14b)

[Isten] e mostani időben mutatja meg igazságát: mert ő igaz, és igazzá teszi azt is, aki Jézusban hisz. (Róm 3,26)

Igazságos: az a személy aki mindig az igazságot követi, ez alapján ítél, nem részrehajló. Dániel próféta Isten népe iránti hűségében bízva imádkozott irgalomért Isten igazságára hivatkozva. Ennek az a magyarázata, hogy ez az igazság nem korlátozódik a részrehajlás nélküli ítéletre, hanem kifejezi Isten hűségét népével kötött szövetsége iránt. Mely abban mutatkozik meg leginkább, hogy Isten akkor is hű maradt, megbocsátott, kegyelmet gyakorolt akkor is, amikor népe elfordult tőle. Az Ő jósága és szeretete meghalad minden emberi elképzelést az igazságosságról és így van ez ma is, megmutatja igazságát, mert ő igaz, és igazzá teszi azt is, aki Jézusban hisz.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram