„Bizonyosan megkegyelmez az Úr, ha hozzá kiáltasz. Mihelyt meghallja, válaszol neked.” (Ézs 30,19b)

Feltöltve: 2024. március 14.
Rovat:

„Bizonyosan megkegyelmez az Úr, ha hozzá kiáltasz. Mihelyt meghallja, válaszol neked.” (Ézs 30,19b)

„Ekkor így szólt hozzá [a kánaáni asszonyhoz] Jézus: Asszony, nagy a te hited, legyen úgy, amint kívánod!” (Mt 15,28a)

A hitünk által kapcsolódunk Istenhez, válunk kiválasztott népének tagjaivá. Máté evangéliumából kiemelt igeszakasz a hitről tesz tanúbizonyságot. A történet egy kánaáni asszonyról szól aki mélységes bizalommal fordul Jézushoz kéri, gyógyítsa meg a lányát, Jézus először elutasítja, mert az asszony nem tartozik a zsidó néphez, de az asszony térdre borulva tovább kérleli. Jézus meglátja az asszony hitét, bizalmát Istenben és Ő maga is meglátja, hogy a hit által mindenki részesülhet Isten kegyelmében. A ma embere inkább várja, hogy Isten szeretete, gondviselése megjelenjen az életében, majd akkor hisz ha mindezt megtapasztalja, pedig lehet, hogy csak nem megy elég közel Jézushoz, így nem veszi észre a mindennapokban Isten jóságát kegyelmét, mert az őt körülvevő zűrzavar elhomályosítja azt. Szeretném, ha olyan hitünk lenne mint ennek a kánaáni asszonynak, tudjunk ráhagyatkozni Isten akaratára és mindig az Ő közelében maradni, hogy Jézus rólunk is elmondhassa „nagy a te hited.”

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram