„Boldog ember az, aki az Urat féli, sok örömöt talál parancsolataiban.” (Zsolt 112,1b)

Feltöltve: 2024. április 8.
Rovat:

„Boldog ember az, aki az Urat féli, sok örömöt talál parancsolataiban.” (Zsolt 112,1b)

„…Krisztus is szenvedett értetek, és példát adott nektek, hogy az ő nyomdokait kövessétek” (1Pt 2,21b)

A mai napra választott Újszövetségi igénk Péter apostol első leveléből származik. Az apostol a levelét olyan keresztényeknek írta, akik pogányok között éltek. A viselkedésük, gondolkodásuk olyannyira elütött a pogányok közösségétől, hogy gyakran gúnyolták, bántották őket. Az emberek többsége sajnos a bántásra, bántalmazással válaszol, a gyalázásra, gyalázkodással, fenyegetőzéssel reagál. A gonoszságra gonoszság a válasz. Az, hogy milyen a Világ azon is múlik, hogy a benne élő keresztények, milyen magatartást tanúsítanak, Jézus példáját követve, tiszta, példás életet élnek, nem gyűlölettel, nem irigységgel hanem szeretettel és fordulnak embertársaik iránt, az ítélkezést pedig rábízzák Istenre. Ez nem könnyű feladat, de keresztényként az erőt is Tőle kapjuk, hogy a kitartással az Ő nyomdokain járva változást hozzunk.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram