Boldogok a tiszta szívűek, mert ők meglátják Istent...

Feltöltve: 2023. február 14.
Rovat:

Milyen jó az Isten Izráelhez, a tiszta szívűekhez! (Zsolt 73,1)

Boldogok a tiszta szívűek, mert ők meglátják Istent. (Mt 5,8)

A múlt héten már egyszer idéztünk „A kis herceg” című regényből ma ismét megtesszük , hiszen az a mondat, hogy „Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.” nagyon közel áll Máté evangéliumából felovasott boldogmondáshoz. Istent a szívünkkel látjuk, egy olyan szívvel, mely tiszta, becsületes, tisztességes. A Biblia szerint a szív az érzelem, értelem, sőt az akarat központja és akinek szívét Jézus formálja, alakítja „megtisztítja” az boldog ember, mert megtapasztalhatja Istent.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram