Boldogok a tiszta szívűek, mert ők meglátják Istent...

Feltöltve: 2023. február 14.
Rovat:

Milyen jó az Isten Izráelhez, a tiszta szívűekhez! (Zsolt 73,1)

Boldogok a tiszta szívűek, mert ők meglátják Istent. (Mt 5,8)

A múlt héten már egyszer idéztünk „A kis herceg” című regényből ma ismét megtesszük , hiszen az a mondat, hogy „Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.” nagyon közel áll Máté evangéliumából felovasott boldogmondáshoz. Istent a szívünkkel látjuk, egy olyan szívvel, mely tiszta, becsületes, tisztességes. A Biblia szerint a szív az érzelem, értelem, sőt az akarat központja és akinek szívét Jézus formálja, alakítja „megtisztítja” az boldog ember, mert megtapasztalhatja Istent.

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram