Csak akkor szóljatok, ha az jó a szükséges építésre...

Feltöltve: 2023. április 21.
Rovat:

Ne tanúskodj hamisan felebarátod ellen! (2Móz 20,16)

Csak akkor szóljatok, ha az jó a szükséges építésre, hogy áldást hozzon azokra, akik hallják. (Ef 4,29)

„Ne tanúskodj hamisan felebarátod ellen!” Ez a kilencedik parancsolat. Azt jelenti, hogy nem csak a bíróságon, hanem sehol ne legyél hamis tanú. Izraelben régen az volt a gyakorlat, hogy a vitás, peres ügyekben az úgynevezett vének tanácsa döntött az alapján, amit a tanúk mondtak. Azért is volt nagyon fontos, hogy igazat mondjanak, mert a szavuk alapján halálos ítéletet is hozhattak. Jézus perében is találkozhatunk a hamis beszéd súlyos következményével. De a mi életünkben is szerepe van a kilencedik parancsolatnak, hiszen nem csak bíróság elött tanúskodhatom hamisan. Például egy rosszindulatú pletykával is tehetek másnak rosszat, szerezhetek számára kellemetlen perceket. A szavainkkal segíteni kell a másiknak, nem bántani! Használd jól és jóra a szavaid, mert a szavaknak következményük van!

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram