„De az ő ígérete szerint új eget és új földet várunk, amelyben igazság lakik.” (2Pt 3,13)

Feltöltve: 2024. január 22.
Rovat:

„Egek, harmatozzatok a magasból, hulljon igazság a fellegekből! Táruljon fel a föld, és teremjen szabadságot, sarjadjon igazság is vele! Én, az Úr teremtettem mindezt.” (Ézs 45,8)

„De az ő ígérete szerint új eget és új földet várunk, amelyben igazság lakik.” (2Pt 3,13)

Még az év elején vagyunk, ilyenkor még a jövőre irányítjuk tekintetünket. Vajon hogy alakul a sorsunk, mit tartogat a Világ számára a jövő? Vannak akik azt mondják: Carpe diem (ejtsd: Kárpe díjem) azaz Élj a mának, élvezd a napot, ne törődj a jövővel, mert a holnap bizonytalan. Aki így él az fél a jövőtől, bizonytalannak, kilátástalannak érzi, szorong. Aki pedig hisz Istenben az tudja, hogy a jövő Isten kezében van és hogy Isten, megígérte, gondoskodik róla. Tudja, hogy Isten ígéretei beteljesülnek, ez megóvja az aggodalmaskodástól, segíti örömmel várni az ismeretlen jövőt.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram