„De még vár az Úr, hogy megkegyelmezhessen, készen áll arra, hogy irgalmazhasson.” (Ézs 30,18a)

Feltöltve: 2024. február 5.
Rovat:

„De még vár az Úr, hogy megkegyelmezhessen, készen áll arra, hogy irgalmazhasson.” (Ézs 30,18a)

„Ellenben mi abban hiszünk, hogy az Úr Jézus kegyelme által üdvözülünk.” (ApCsel 15,11a)

Mi az üdvösség? Az üdvösség Istennel közösségben élni. Ez a közösség szakad meg amikor eltávolodunk Tőle. Ez vezet el oda, hogy a Világunk olyan amilyen, tele egymásiránti gonoszsággal, szenvedélyekkel, betegséggel. De Isten nem hagyja, hogy ebben az állapotban maradjunk. De mi üdvözíti az embert? kérdezhetnéd. A szokások, vallásosság, a Mózesi törvények betartása? Nem, nem a cselekedeteink, hanem az ”Úr Jézus kegyelme által üdvözülünk”, Krisztus kereszthalálának, bűnbocsánatának hittel való elfogadásával. Vagyis nem számít más csak: „a szeretet által munkálkodó hit”.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram