„De népét megoltalmazza az Úr, és erőssége lesz Izráel fiainak.” (Joel 4,16b)

Feltöltve: 2024. március 4.
Rovat:

„De népét megoltalmazza az Úr, és erőssége lesz Izráel fiainak.” (Joel 4,16b)

„[A vak] annál inkább kiáltozott: Dávid Fia, könyörülj rajtam! Jézus megállt, és ezt mondta: Hívjátok ide!” (Mk 10,48–49a)

A vak Bartimeus meggyógyítása. Ez is egy jól ismert történet, ez az ember Jerikóból kivezető út mellet koldul, mások segítségére szorul. Az út mellett hall ezt , azt. Többek között, hogy van egy ember aki csodákat tesz gyógyít, hogy Ő a Messiás és ez az ember most a közelében fog elhaladni. Hitte amit hallott, így amikor Jézus közel volt hozzá kiáltozott, hogy észre vegyék, hogy meghallják, meglássák. Így találkozott Jézussal és ez a találkozás megváltoztatta az életét, „megjött a szeme világa és követte Jézust az úton”

Szerinted lehetséges ma is ilyen gyógyulás? Igen. Ma is tapasztalhatjuk, hogy ugyanígy gyógyít Jézus. Hallunk róla és ha kicsit is beengedjük a szívünkbe, követjük Őt, akkor változást hoz a mi  életünkbe is.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram