Egyetlen pásztort rendelek föléjük, hogy legeltesse őket... (Ez 34,23a)

Feltöltve: 2023. november 7.
Rovat:

Egyetlen pásztort rendelek föléjük, hogy legeltesse őket... (Ez 34,23a)

Amikor [Jézus] látta a sokaságot, megszánta őket, mert elgyötörtek és elveszettek voltak, mint a juhok pásztor nélkül. (Mt 9,36)

„Jézus bejárta a városokat és a falvakat mind”. Látta a sokaságot, de látta a sokaságban az embert, a nélkülözést, a gyengeséget. Látta azt, hogy milyen elveszettek, tanácstalanok. Megszánta őket, tanított és gyógyított. Vezetett, utat mutatott, mint pásztor a juhoknak. Jézus ezt teszi ma is, tanít gyógyít, vezet, utat mutat. Ez az örömüzenet számunkra: Ő a mi pásztorunk, hozzá tartozunk.

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram