Egymás iránt pedig valamennyien legyetek alázatosak... (1Pt 5,5)

Feltöltve: 2023. november 10.
Rovat:

Jaj azoknak, akik bölcseknek képzelik magukat, és magukat tartják okosnak. (Ézs 5,21)

Egymás iránt pedig valamennyien legyetek alázatosak... (1Pt 5,5)

Többnyire megválogatjuk kikkel vagyunk együtt, kikkel töltjük a napjainkat, Jó olyan emberekkel együtt lenni akiket kedvelünk, akikkel segítjük egymást. Viszont nem mindig van lehetőségünk a választásra. Van, hogy olyan társakkal kerülünk egymás közelébe, akikkel nem sikerül megtalálni a közös hangot, ezáltal kellemetlenné válik az együttlét. Azonban minden esetben megpróbálhatjuk, hogy környezetünket jobbá tegyük az által, hogy figyelünk egymásra. Nem tudhatjuk, kinek, milyen problémával kell megküzdenie nap, mint nap. Nem ismerjük egymást igazán, ezért ne ítélkezzünk azonnal, ne érezzük magunkat felsőbbrendűnek. Péter apostol arra biztat egymás iránt legyünk alázatosak, ne gőgösek, legyünk bölcsek és forduljunk egymásfelé szeretettel.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram