Ekkor Izráel fiai segítségért kiáltottak az ÚRhoz, és az ÚR szabadítót támasztott […]

Feltöltve: 2023. március 31.
Rovat:

Ekkor Izráel fiai segítségért kiáltottak az ÚRhoz, és az ÚR szabadítót támasztott [...], hogy megszabadítsa őket... (Bír 3,9)

Zakariás ezt mondta: Áldott az Úr, Izráel Istene, hogy meglátogatta és megváltotta az ő népét. (Lk 1,68)

Zakariás. A név azt jelenti: az Úr emlékezik. Nevében hordozza Isten ígéretét arra vonatkozóan, hogy Isten nem feledkezik meg népéről. A Megváltó, a Messiás eljövetelét előre jelezték a próféták. Jelezték az ígéretet, hogy megszabadulnak az ellenségtől a gyűlölködőktől, biztonságban lesznek. Zakariás is kapott egy ígéretet. Felesége Erzsébet nem tudott gyereket szülni, de Isten megígérte számukra, hogy nem maradnak gyermek nélkül és az ígéret beteljesült, az Úr nem feledkezett meg róluk és megérkezett a várva várt gyermek János, Keresztelő János. Aki előkészíti a várt Messiás útját. Az addig nem beszélő pap megszólal, éneket mond, hálát ad Istennek. Hálát mond, mert megszületett a gyermeke és hálát mond mert prófétaként tudta, hogy hamarosan bekövetkezik a másik ígéret is megérkezik a Megváltó aki által Isten meglátogatta és megváltotta az ő népét. Mi is mondjunk vele együtt hálát: Köszönöm Istenem, hogy benne élhetek ígéreteidben, hogy benne vagyok a tervedben és érezhetem, hogy a Te közelséged, szereteted milyen jó nekem. Ámen

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram