Eljön majd az idő - így szól az ÚR -...

Feltöltve: 2023. április 14.
Rovat:

Eljön majd az idő - így szól az ÚR -, amikor igaz sarjadékot támasztok Dávidnak, olyan királyt, aki bölcsen uralkodik, törvényesen és igazságosan jár el az országban. (Jer 23,5)

[Krisztus] megszabadítja azokat, akik a haláltól való félelem miatt egész életükben rabok voltak. (Zsid 2,15)

Háború, kiszolgáltatottság, bizonytalanság, félelem. Ilyen nagyon nehéz korszakban ad reményt népének Isten üzenete Jeremiás próféta által: „Eljön majd az idő - így szól az ÚR -, amikor igaz sarjadékot támasztok Dávidnak, olyan királyt, aki bölcsen uralkodik, törvényesen és igazságosan jár el az országban” Hatalmas bátorítás, hogy Isten véget vet a rossznak, úgy, hogy jön egy király, aki bölcsen uralkodik. Ez az ígéret Jézus születésével teljesedett be. Jézus a megígért király, aki egész életével és halálával Isten szeretetéről biztosít bennünket

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram