Én formáltalak, az én szolgám vagy te, Izráel, nem feledkezem meg rólad!...

Feltöltve: 2023. április 27.
Rovat:

Én formáltalak, az én szolgám vagy te, Izráel, nem feledkezem meg rólad! (Ézs 44,21b)

Elvetette Isten az ő népét? Szó sincs róla! (Róm 11,1b-c)

Napi újszövetségi igénk Pál apostol leveléből Rómaiakhoz írott leveléből idézi a levél egyik fő gondolatát, központi kérdését, vagyis Isten elvetette-e népét. A tanulmányainkból már tudjuk, hogy isten szövetséget kötött népével. A Szentírás több száz helyen utal a szeretetre, melyet Isten a népe iránt érez. De a nép többször elbukott Istennel való kapcsolatában. Gondoljunk csak azokra az esetekre ahogyan az Egyiptomból való szabadulásuk után folyamatosan zúgolódtak, lázadoztak, sőt még szobrot is csináltak, hogy annak adjanak hálát a szabadulásukért. Isten mindig megbocsátott nekik, mindig kaptak egy újabb esélyt. De, hogy ne kelljen ennyire a múltba gondolnunk, gondoljunk csak saját életünkre. Hányszor bukunk el az Istenhez fűződő kapcsolatunkban mi is? Hányszor távolodunk el Tőle? Hányszor gondoljuk, hogy megy ez nekünk segítség nélkül is? Aztán ha mégsem, bármikor visszafordulhatunk Hozzá. Visszafordulhatunk, mert Ő nem vetette el népét csak mi nem látjuk ezt a sok kihívás, nehézség közepette.

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram