És ömlött a zápor, és jöttek az árvizek, tomboltak a szelek,...

Feltöltve: 2023. január 23.
Rovat:

Ne szégyenüljek meg, mert hozzád menekültem! (Zsolt 25,20b)

És ömlött a zápor, és jöttek az árvizek, tomboltak a szelek, és nekirontottak annak a háznak, de nem dőlt össze, mert kősziklára volt alapozva. (Mt 7,25)

Az előrelátó ember szereti megtervezni a jövőjét, úgy hogy minél kevesebb rizikó legyen benne. Igyekszik minél több szempontot figyelembe venni, akár a pénzügyek, akár a kapcsolatai terén. Ez jó, mert jó, ha az életünket megpróbáljuk szilárd alapokra felépíteni. Aki építkezett már vagy látott építkezést tudja, hogy milyen fontos az alapozás. Fontos, hogy biztos alapokon álljon a ház, különben megsüllyednek, repedeznek a falak a későbbiekben. A mai igénk azt mondja nekünk, hogy az igazán előrelátó, bölcs ember Isten szavai, Jézus tanításai alapján tervez, arra alapozza életét, mert az úgy ellenállóbb az élet nehézségeivel szemben.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram