Falaidra, Jeruzsálem, őröket állítottam...

Feltöltve: 2022. november 28.
Rovat:

Falaidra, Jeruzsálem, őröket állítottam. Soha ne hallgassanak, se nappal, se éjjel! (Ézs 62,6a)

Ezért egészen bizonyosnak tartjuk a prófétai beszédet, amelyre jól teszitek, ha figyeltek, mint sötét helyen világító lámpásra, amíg felvirrad a nap, és felkel a hajnalcsillag szívetekben. (2Pt 1,19)

„jól teszitek, ha figyeltek” ugye ezt szokták tanáraitok is, ha valami nagyon fontos, megjegyzendő dolgot mondanak számotokra. Péter apostol is ezt teszi, ráirányítja a figyelmet arra, hogy a Bibliában olvasott igéknek, próféciáknak, milyen fontos szerepük van. Egyik sem öncélú, mindegyik Istentől ihletett tanítás, erkölcsi útmutatás, melyeknek a te számodra is van mondanivalója nem csak az elmúlt idők emberei számára. Tehát: „jól teszitek, ha figyeltek, mint sötét helyen világító lámpásra, amíg felvirrad a nap, és felkel a hajnalcsillag szívetekben”

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram