„Féld Istent, és tartsd meg parancsolatait, mert ez minden embernek kötelessége!” (Préd 12,13b)

Feltöltve: 2024. április 26.
Rovat:

„Féld Istent, és tartsd meg parancsolatait, mert ez minden embernek kötelessége!” (Préd 12,13b)

„Jézus így válaszolt: A legfőbb ez: »Halld meg, Izráel: Az Úr a mi Istenünk, egyedül az Úr!« és: »Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből, teljes elmédből és teljes erődből!« A második ez: »Szeresd felebarátodat, mint magadat!« Nincsen más, ezeknél nagyobb parancsolat.” (Mk 12,29–31)

A szeretet az ember életében, már újszülöttkortól nagyon fontos és szükséges. Vágyunk rá, hogy szeressünk és szeressenek. Jézus a szeretet kettős parancsával is azt mondja a számunkra, hogy a kapcsolatainknak a szeretetre kell épülnie. A szeretet ott valósul meg igazán ahol az emberek figyelnek Istenre, hisznek benne és mérték számukra Jézus követése. Ez a fajta szeretet ami képes megváltoztatni a gondolkodást, a viselkedést. Ez az a szeretet, ami képes megváltoztatni a világot.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram