Ha azonban egy házba beléptek, először ezt mondjátok: Békesség ennek a háznak!...

Feltöltve: 2023. május 19.
Rovat:

És megtudja ez az egész egybegyűlt sokaság, hogy nem karddal és lándzsával szabadít meg az ÚR. (1Sám 17,47a)

Ha azonban egy házba beléptek, először ezt mondjátok: Békesség ennek a háznak! (Lk 10,5)

Békesség után vágyik minden ember ezen a földön. Talán még sohasem beszéltek az emberek annyit a békéről, mint ma. A háború híre, a családi, munkahelyi viszályok, barátok közötti feszültség, a megoldásra váró feladatok, mind-mind a békétlenséget hoznak életünkbe. A szó Békesség – héberül Shalom, jelent nyugalmat, biztonságot, jólétet, egészséget, elégedettséget, teljes harmóniát, sikert, de vigasztalást is. Görögül – eiréné jelenti az üdvösséges helyzetet, s a jóllétet, jólétet, gyógyulást, megváltást, üdvösséget. Jézus ezt a békességet ajándékozta nekünk, az Istennel való kapcsolatunk rendeződését. Erről gyakran elfelejtkezünk, pedig a mi feladatunk Isten békességének, Jézus jelenlétének tudatosítása, elfogadása. Emlékeztek, a tanítványok azt a hírt kapták, hogy Jézus nincs a sírban mennyire megijedtek, féltek, hiszen nem tudták, hogy mi vár rájuk. Ekkor Jézus megjelent ellőttük, és így szól hozzájuk: „Békesség nektek!”. Ezekkel a szavakkal akarta megnyugtatni a tanítványait és téged, minket is. Lehet, hogy most éppen feszül vagy, szorongsz valamitől, Jézus nyugtató szavai hozzád is szólnak: „ Nyugodja meg! Itt vagyok, minden rendben van, nem vagy egyedül, nem hagylak el” Békesség neked!

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram