Hadd tartsunk veletek, mert hallottuk, hogy veletek van az Isten!

Feltöltve: 2023. szeptember 29.
Rovat:

Hadd tartsunk veletek, mert hallottuk, hogy veletek van az Isten! (Zak 8,23b)

Hogyan hallják meg igehirdető nélkül? (Róm 10,14c)

Sok minden összeköt bennünket, a hagyományaink, a kultúránk, de ez az egység akkor az igazi, ha azt az Istenhez tartozásban éljük meg. Zakariás próféta könyvéből származó ige „Hadd tartsunk veletek, mert hallottuk, hogy veletek van az Isten!” arra vonatkozik, hogyha egy nép megéli az Istenhez tartozást, akkor azt a körülöttük élők is észreveszik és szeretnének hozzájuk csatlakozni. Vagyis, ha látszik rajtad, hogy milyen Jézus tanításai szerint élni, az Ő tanítványának lenni, akkor ez által tanítvánnyá tehetsz másokat is. Általad mások is felismerhetik, megismerhetik, hogy Isten minden nap velünk van és ez milyen különleges és jó.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram