„Hagyj fel a rosszal, és cselekedj jót, törekedj békességre, és kövesd azt!” (Zsolt 34,15)

Feltöltve: 2024. január 10.
Rovat:

„Hagyj fel a rosszal, és cselekedj jót, törekedj békességre, és kövesd azt!” (Zsolt 34,15)

„Arra törekedjünk tehát, ami a békességet és az épülést szolgálja.” (Róm 14,19)

„Ne ítélgessük hát többé egymást”… „Arra törekedjünk tehát, ami a békességet és az épülést szolgálja.” figyelmezteti Pál apostol a rómaiakat levelében. De nem csak nekik, nekünk is mai embereknek is szól ez az üzenet. Hiszen ha bekacsolod a rádiót, tévét, böngészel az interneten, beleolvasol a facebook kommentáradatába, csak az egymás megítélése, bántása, egymás elleni háborúskodás folyik minden honnan. A 2024-es év igéje is azt mondja: „Minden dolgotok szeretetben menjen végbe!” (1Kor 16,14) ha így tennénk az év minden napján, Jézus példamutatása szerint a békességre törekednénk, ha meglátnánk egymásban a jót, ha elfogadóbbak lennénk sokkal jobb és élhetőbb lenne az egész Világ.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram