Hatalmasokat döntött le trónjukról, és megalázottakat emelt fel... (Lk 1,52)

Feltöltve: 2023. december 18.
Rovat:

Ő [Isten] szabja meg a különböző időket és alkalmakat. Királyokat taszít el, és királyokat támaszt. (Dán 2,21a)

Hatalmasokat döntött le trónjukról, és megalázottakat emelt fel... (Lk 1,52)

Lukács evangéliumának első fejezetében olvashatjuk Máriának Jézus édesanyjának énekét. Isten nagyságának dicsérete, az iránta érzett hála, sugárzik a sorokból. Mi át tudjuk élni, érezni, hogy Istennek semmi sem lehetetlen? Krisztus ma is meg akar születni a te és az én szívemben. Mert Isten veled is nagy dolgokat akar tenni. Általunk akarja megmutatni, hogy az Ő szeretete változást hoz, ez a szeretet megélt és megtapasztalt valóság legyen mindenkiben, mint egykor Máriában.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram