Hiszen az Isten országa nem evés és ivás, hanem igazság, békesség és öröm a Szentlélekben...

Feltöltve: 2023. január 26.
Rovat:

Nagyobb örömöt adsz szívembe azokénál, akiknek bőven van búzájuk és boruk. (Zsolt 4,8)

Hiszen az Isten országa nem evés és ivás, hanem igazság, békesség és öröm a Szentlélekben. (Róm 14,17)

– Mit szabad enni és inni illetve mit nem? Ez így az ünnepi időszak után és a ma világában amikor minden arról szól, hogy hogy nézünk ki, milyen vékonyak vagyunk vagy éppen küzdünk a túlsúllyal felmerül.

Amikor Pál apostol a Róma beliekhez írott levelében arról ír, hogy „az Isten országa nem evés és ivás,” fontos volt erről beszélni, hiszen a zsidókat számos étkezési szabály kötötte illetve a pogányokból lett keresztények is voltak hagyományaik ezzel kapcsolatban. Illetve ezen keresztül hívta fel a figyelmet Pál arra, hogy a vallásban nem az a fontos, hogy mit és hogyan eszünk egy szertartás keretében, hanem Istenbe és Jézus Krisztusba vetett hit. A tőlük és rajtuk keresztül felénk áradó igazság segít helyesen gondolkodni, mely békességhez, nyugalomhoz vezet.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram