„Hiszen nem kívánom én a bűnös ember halálát – így szól az én Uram, az Úr –, hanem azt, hogy megtérjen útjáról, és éljen.” (Ez 18,23)

Feltöltve: 2024. április 9.
Rovat:

„Hiszen nem kívánom én a bűnös ember halálát – így szól az én Uram, az Úr –, hanem azt, hogy megtérjen útjáról, és éljen.” (Ez 18,23)

„Mert a bűn zsoldja a halál, Isten kegyelmi ajándéka pedig az örök élet Krisztus Jézusban, a mi Urunkban.” (Róm 6,23)

Ahhoz, hogy értsük Pál apostol szavait, tisztáznunk kell néhány dolgot. Mi a bűn? A bűn nem más, mint azok a tetteink, melyek elválasztanak bennünket Istentől, az élet  teremtőjétől és fenntartójától. A halál, melyről igénk szól nem azonnal a testi halál jelenti, hanem egy lelki fájdalommal járó megtörtséget, a teljes elszakadást Istentől. Az örök élet Isten kegyelmi ajándéka: ez azt jelenti, hogy emberi erőfeszítéssel nem elérhető. Ezt ajándékba kapjuk. Jézus Krisztus által aki meghalt a kereszten, életével fizetett a mi bűneinkért, azért, hogy nekünk örök életünk lehessen azaz örökre kapcsolatba maradhassunk Istennel, semmi ne távolítson el Tőle.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram