Hiszen tudja, hogyan formált, emlékszik rá, hogy porból lettünk...

Feltöltve: 2023. március 28.
Rovat:

Hiszen tudja, hogyan formált, emlékszik rá, hogy porból lettünk. (Zsolt 103,14)

Jézus halálát mindenkor testünkben hordozzuk, hogy Jézus élete is láthatóvá legyen testünkben. (2Kor 4,10)

Pál apostol korinthusiakhoz írt második levele az apostol egyik legszemélyesebb levele. A korinthusi gyülekezet megingott hitében. Amikor újabb és újabb nehézségek kerülnek elénk, vajon a mi hitünk milyen? Erős vagy gyenge lábakon áll? A mi életünk mennyire tükrözi Jézus életét? Vajon látszik rajtunk a Húsvét csodája? Nem mondja senki, ha Krisztussal haladsz az úton, nem lesznek próbatételeid, nem lesznek nehézségeid, hiszen neki is voltak, de mind végig, még a kereszten bekövetkezett halálában is megtudott maradni Istenbe az Atyába vetett erős hitében. Nekünk is hagynunk kell, hogy a Szentlélek ereje dolgozzék bennünk, hagynunk kell, hogy Isten nap-mint nap csiszolja életünk és akkor elmondhatjuk: Jézus élete is láthatóvá vált bennünk.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram