Hit által tiltakozott Mózes...

Feltöltve: 2022. szeptember 27.
Rovat:

De azok, akik ragaszkodnak Istenükhöz, bátor tetteket visznek véghez. (Dán 11,32b)

Hit által tiltakozott Mózes, amikor felnőtt, hogy a fáraó lánya fiának mondják. (Zsid 11,24)

Dárius király országa vezetésére százhúsz kormányzót nevezet ki. Ezek fölé pedig három főkormányzót rendelt, közülük az egyik Dániel volt. A kormányzók nekik adtak számot, hogy a királyt semmi kár ne érje. Ez a Dániel kiemelkedett a főkormányzók közül, mivel rendkívüli lélek volt benne; ezért a király őt akarta az egész ország élére állítani. A többiek irigykedtek rá és megpróbáltak ürügyet találni, hogy a király megharagudjon Dánielre. Dániel így került az oroszlánok vermébe. Dániel igazán tudta, mert megtapasztalta, hogy milyen az, amikor valaki ragaszkodik Istenhez és az pedig nem hagyja cserben.

Sokan, ha nehézség kerül elébük, feladják a harcot, elfordulnak Istentől, hiszen úgy érzik az elhagyta őket nem segít. Pedig ilyenkor vizsgázunk. Ilyenkor látszik meg milyen erős a hitünk, kitartunk-e, igazán ragaszkodunk-e Istenhez.

Mit gondolsz te is Dániel vagy?

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram