Így szól az én Uram, az Úr: Térjetek meg...

Feltöltve: 2022. november 14.
Rovat:

Így szól az én Uram, az Úr: Térjetek meg, forduljatok el bálványaitoktól…! (Ez 14,6)

És ne igazodjatok e világhoz, hanem változzatok meg értelmetek megújulásával, hogy megítélhessétek, mi az Isten akarata, mi az, ami jó, ami neki tetsző és tökéletes. (Róm 12,2)

„Ne igazodjatok e világhoz” mit is akar ez jelenteni? Rohanó világot élünk, információk áradata minden honnan. Már reggel amikor felébredünk és felnézünk a netre, üzenetet, hírek és mindenféle értesítések várnak. Rögtön úgy érezzük lemaradtunk valamiről és máris sodródunk bele az élet rohanásába. Pedig szükségünk van a csendre, a csendességre, hogy megálljunk, hogy elgondolkozzunk. Elgondolkozzunk azon, hogy mit is jelent számunkra a hit, a keresztényi élet. Mert, ha erről gondolkozunk, e szerint is fogunk cselekedni, kicsit lelassulunk, észrevesszük a szépet, a jót, a másik embert. Ettől lesz más az életünk, mint annak, aki csak a világhoz igazodik.

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram