„Íme, az Isten Báránya, aki elveszi a világ bűnét!” (Jn 1,29b)

Feltöltve: 2024. január 9.
Rovat:

„Megítéli az Úr az egész földet, de királyát megerősíti, felkentjének hatalmat ad.” (1Sám 2,10b)

„Íme, az Isten Báránya, aki elveszi a világ bűnét!” (Jn 1,29b)

„Íme, az Isten Báránya, aki elveszi a világ bűnét!” mondja Keresztelő János amikor meglátja a Jordán partján, hogy Jézus felé tart. De mit is jelent az, hogy Jézus Bárány. Ehhez ismernünk kell néhány dolgot. A bárány nagy szerepet játszott Izrael népének életében, fő megélhetési forrása volt, jól ismerték tulajdonságait. Ezért is használja a Biblia példázatul. Fehér gyapja például a lélek tisztaságának jelképeként szerepel. A mai igénkben is ezt a jelképet használja Jézusra, mert bűntelen, tisztalelkű. E miatt a tisztaság miatt is áldozati állatok között is a leggyakrabban a bárány szerepel. Ha az embert utolérték a bűnök engesztelésül egy bárány áldozott fel Isten elött. Mondhatnánk úgy is a büntetést az ember bűnéért a báránynak kellett elviselnie. Nagypénteken ez az áldozati bárány Jézus volt. A bűntelen ember volt az áldozat a mi bűneinkért, Isten a kegyelmét úgy gyakorolta, hogy nem a bűnöst büntette, hanem a fiát Jézust tette áldozati báránnyá, így általa nyert minden ember, te is én is megbocsátást. Keresztelő János mindezt előre látta, már ott a Jordán partján tudta és ezért hangzik a el a mondat: „Íme, az Isten Báránya, aki elveszi a világ bűnét!”

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram