[Isten] nem hagyta magát bizonyság nélkül,...

Feltöltve: 2023. október 4.
Rovat:

Mert jó földre visz be most téged Istened, az ÚR: folyóvizek és mélyből fakadó források földjére... (5Móz 8,7)

[Isten] nem hagyta magát bizonyság nélkül, mert jótevőtök volt, a mennyből esőt adott nektek és termést hozó időket, bőven adott nektek eledelt és szívbéli örömet. (ApCsel 14,17)

Isten ezernyi bizonyítékát adta már, hogy áldásával, szeretetével kíséri életünk. Izrael népének történelme a legnagyobb bizonyíték arra, ahogyan végig kísérte őket a pusztai vándorlás során, vizet, mannát, fürjet adott számukra, megmentette az életüket. De, ha nem akarunk a történelembe visszatekinteni, elég a saját életünk eseményeire tekintünk. Elegendő táplálékot kapunk, erőt kapunk a nehézségeink elviseléséhez és örömet a szívünkbe. Adjunk hálát, hogy mind ezeket a bizonyosságokat megtapasztalhatjuk, mert Isten gondot visel ránk.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram